Fryzury męskie krótkie

This entry was posted by on czwartek, 6 Styczeń, 2011 at

Coraz większą uwagę do wyglądu swoich włosów przykładają Panowie. Mężczyźni o zadbanych włosach maja też większe powodzenie u kobiet, więc może warto zainwestować w dobrego stylistę?

Najodważniejszy okazał się Christian Dior; lansowany przez niego w 1947 r. styl New Look, odznaczał się lekkością, fantazją, podkreślaniem kobiecości. Obcisłe staniki, wąskie, spadziste ramiona, szerokie i długie do pół łydki spódnice, a do tego pantofelki na wysokich obcasach. Szczególnie kloszowa, obszerna spódnica stała się prawdziwą „bombą” Diora; stosowano ją chętnie w sukniach codziennych i wieczorowych, szyto tak z barwnych kretonów jak i lśniącej tafty. W latach pięćdziesiątych Dior wymyślał coraz nowe warianty swojej tzw. „szerokiej” linii — projektował suknie w formie trapezu, kielicha kwiatu czy wreszcie poszerzone na biodrach i zwężone dołem owalne spódnice-bombki, które tak żywiołowo wróciły do mody w 1987 r.

Lecz francuska haute-couture, odzyskawszy po II wojnie swój światowy prymat, nie była już wszechwładną i srogą władczynią jak w początkach naszego stulecia. Wielcy krawcy wzięli pod uwagę fakt, że czasy się zmieniły, kobiety wyemancypowały i nie będą tak łatwo poddawać się dyktaturze jednej linii stroju. Toteż zamiast narzucać modnym paniom obowiązek ścisłego trzymania się określonego kroju, barwy i dodatków ubioru zaczęli proponować jednocześnie kilka modnych wariantów — do wyboru.

Modele Diora i Chanel zyskały nieśmiertelność. Egzemplarze z kolejnych kolekcji pelnią rolę dostojnych muzealnych eksponatów, ich zdjęcia pojawiają się w każdej historii mody XX w. Jednocześnie propozycje obojga wielkich projektantów pozostają wciąż żywe i aktualne. Modyfikowane przez kolejne style są stale obecne w żurnalach mód i w kobiecych szafach.

Polska rzeczywistość wczesnych lat pięćdziesiątych nie sprzyjała nadążaniu za światową modą. Plakaty i kroniki filmowe natrętnie podsuwały wzorzec odzianej w nieforemny kombinezon traktorzystki, przebojowej działaczki w zetempowskim krawacie czy, co najwyżej, zasłużonej robotnicy w „ponadczasowym” wełnianym kostiumie

Oto kilka propozycji na fryzury męskie krótkie włosy:


Leave a Reply